DESERY na upalne dni

DESERY na upalne dni

DESERY na upalne dni

Wysokie temperatury, lejący się z nieba żar, prażące słońce wymagają należytej troski o odpowiednie nawodnienie i na pewno specjalnej diety. Na szczęście lato to czas, kiedy możemy korzystać z ogromnego dobrodziejstwa owoców i powstających z nich koktajli lub napojów. Wielość funkcjonujących w tym czasie smaków zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta i każdy miłośnik deserów – także zdrowych deserów – znajdzie coś dla siebie.

Latem owoce stanowią podstawową linię przewodnią niemal wszystkich deserów. Poza walorami smakowymi, orzeźwieniem dostarczają nam niezbędnych minerałów i witamin. Już same w sobie mogą stanowić doskonały deser. I właśnie w takiej postaci mają wielu miłośników. Rodzime truskawki, jagody, maliny czy schłodzony arbuz na pewno dla wielu z nas są synonimem owocowego lata. Oczywiście możemy także pokusić się o dodatki – np. w postaci bitej śmietany, polewy czekoladowej lub po prostu szczypty cukru. Wszystko jest kwestią indywidualnego smaku. Świetnie sprawdzają się różnorodne chłodzone lub mrożone desery oparte właśnie o sezonowe owoce oraz dodatki o różnych teksturach – np. klasyczne lody, bita śmietana, ciastka kruche, ciastka francuskie, posypki, wafelki, żelki, polewy. Ogranicza nas chyba tylko wyobraźnia.

Poza walorami smakowymi i witaminową bombą owoce stanowią także idealny pretekst do należytego nawadniania naszych organizmów. Są bowiem idealną bazą dla różnorodnych kompotów, lemoniad czy po prostu wyciskanych soków.

Korzystajmy z dobrodziejstw i bogactw oferowanych przez tą piękną porę roku. Jedzmy owoce, cieszmy się owocami i bawmy dodatkami.

Smacznego!