Czekolada – wszyscy ją kochamy

Czekolada – wszyscy ją kochamy

Czekolada – wszyscy ją kochamy

Ma niesamowity smak i w zasadzie lubią ją chyba wszyscy. Może występować w bardzo różnorodnych postaciach, w różnej konsystencji, jest znakomitym dodatkiem do deserów albo sama w sobie stanowi główną atrakcję. I jeszcze jedno – jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Tak, żaden szanujący się cukiernik nie obejdzie się bez czekolady… bo czy na przykład mogłoby zabraknąć czekoladowych ciasteczek?!

A dlaczego tak ją kochamy? Wszystko za sprawę tryptofanu – składnika, który przekształcany jest w organizmie w serotoninę, która z kolei bierze udział w szeregu procesów naszego organizmu. Czekolada zwiększa poziom endorfin – zwanych hormonem szczęścia. Poprawia się nasze samopoczucie i smutki wydają się dużo mniejsze. Zwiększa się także poziom glukozy we krwi, która w połączeniu z teobrominami, fenyloetyloaminami i kofeiną (te także są w czekoladzie) działają niczym afrodyzjak. Znajdziemy tu także sporo jonów magnezu, który poprawia koncentrację i jest bardzo istotnie wpływa na układ mięśniowy i nerwowo-mięśniowy. Jeszcze jedno – czekolada jest po prostu pyszna!

W różnej postaci ją poznacie! Może pojawiać się jako czekolada gorzka, mleczna, czekolada biała, nadziewana i inne pochodne. Może wystąpić w formie tradycyjnej tabliczki albo pod postacią różnych produktów takich jak: czekoladki, batoniki, wafelki, cukierki, ciasteczka itp. Niemniej, bez względu na formę kocha ją cały świat.

My także kochamy czekoladę i nie wyobrażamy sobie aby w naszej ofercie mogło zabraknąć np. pierniczków w polewie czekoladowej albo czekoladowych prażynek i wielu innych naszych wyrobów. W zasadzie śmiało można stwierdzić, że produkcja i wypiek ciastek nie byłby tak atrakcyjny gdyby nie czekolada.

W tym miejscu musimy Was jednak ostrzec… Czekolada ma jedną, bardzo istotną wadę – niesamowicie uzależnia… bo jest pyszna!

Smacznego!