Ciastka na każdą okazję z Margo

Ciastka na każdą okazję z Margo

Halloween’owe ‘cukierek albo psikus’… a może lepiej ‘ciastko albo psikus’?

Tradycja halloweenowych zabaw coraz mocniej zakorzenia się w naszej kulturze. Zwyczaj odwiedzania przez dzieci naszych domów i wypowiadania hasła „cukierek albo psikus” jest coraz powszechniejszy w noc poprzedzającą Dzień Wszystkich Świętych już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także i w Polsce. W sumie jeśli zabawa jest dobra, to czemu nie… ale czy tylko cukierek? Dzieci też lubią być zaskakiwane i na pewno dobre, słodkie i smaczne ciastko będzie wyjątkową niespodzianką, która dostarczy fantastycznych doznań smakowych.

Bogata oferta ciastek i innych wyrobów cukierniczych pozwala na skomponowanie naprawdę interesujących kompozycji deserowych, które na pewno okażą się nie lada pokusą dla każdego dziecka. Producenci ciastek prześcigają się w tworzeniu i wymyślaniu atrakcyjnych receptur, które pozwolą zdobyć podniebienia smakoszy łakoci. Pośród szerokiej gamy wyrobów można znaleźć zarówno tradycyjne wyroby obecne na rynku od lat, jak i zupełnie nowe propozycje. Nierzadko ciastka inspirowane są wyrobami tortowymi lub stricte czekoladowymi. Także struktura ciastek jest bardzo różnorodna – od tradycyjnych kruchych, biszkoptów i herbatników przez wafelki, po francuskie i wiele innych. Również dodatki mogą być klasyczne – takie jak posypka cukrowa, polewa czekoladowa, a także nieco bardziej ekstrawaganckie – owocowe galaretki, masy orzechowe, nadzienia smakowe, polewy toffi i całe mnóstwo kolejnych, które może podpowiedzieć fantazja cukiernika.

Przy takim bogactwie i różnorodności cukierniczej oferty naprawdę warto rozważyć ciastka jako alternatywę dla zabaw i gier związanych z Halloween. Dzieciaki, chociaż nie tylko one, na pewno będą zadowolone i będzie przy tym słodko i smacznie.